Metalfest Plzeň

28. května 2010 v 0:12 | Rikii |  Stalo se
Ahoj, vím že jste čekali Anglii, ale fotky jsou mizerný a je jich málo. A co se týče mých zážitků - bylo to super, fakt super, jedinej problém je v tom, že nevim jak to sepsat tak, aby to mělo hlavu a patu a zároveň aby to vystihlo moje skutečný pocity, takže si to nechám na osobní vyprávění.

Teď se chci hlavně věnovat poslední sobotě, tedy 22. května 2010.


Asi před dvěma týdny mi taťka zavolal, jestli nechci jet příští sobotu na koncert Sonaty Arcticy do Plzně. Já samozřejmě okamžitě souhlasila, protože tu kapelu mám ráda a do Plzně to není zas tak daleko.

První plán byl, že pojedeme v 9 dopoledne vlakem z Chodova, a vracet se budeme ve 3 ráno z Plzně taky vlakem. První problém byl, že koncert končil o půlnoci, což jsou dvě hodiny čekání na vlak. To by nebylo tak hrozný, ty dvě hodiny by se dali ještě nějak přežít, ale pak z Venci (ten nás na ten koncert naverboval) vypadlo, že to jede až v 5 nebo v 6 (teď nevim, ale do jízdního řádu se kvůli tomu fakt dívat nebudu) a to už je docela dost dlouhá doba. A pak věřte nádražákovi, když se ho zeptáte, kdy jede nějakej vlak. Nakonec to dopadlo tak, že jsme s taťkou jeli autem. Na cestě tam sami a na cestě zpátky jsme přibrali ty tři nedočkavce, co jeli ráno tim vlakem.

Na ten koncert jsme jeli hlavně na tu Sonatu, na Citrony a na Freedom Call. Až na místě jsem zjistila, že tam ten den hraje i moje další oblíbená kapela Leaves' Eyes. Taťkovi jsem samozřejmě okamžitě vynadala za to, že mi to neřek. Ještě taková malá perlička. Když jsme se v Plzni kousek od zoo zastavovali, abysme se zeptali na cestu, protože jsme nevěděli, kde přesně je tam ten vchod, zahlídli jsme dva takový mladý kluky, co vypadali, že by o tom mohli něco vědět, tak jsme se jich zeptali. Cestu ke vchodu nám popsali docela přesně, až nás to překvapilo, a nevim teď přesně jak to bylo, ale přišla řeč na to, že tam ti dva mají vstup zadarmo. Taťka se jich zeptal jak se to dělá, a oni nám jakoby nic řekli, že tam den předtím vystupovali.

Koncert se konal v amfiteátru v Plzeňský zoo. Musim říct, že to byl dobrý nápad, akorát ty línější se nedostali ke stánkům s jídlem a s tričkama a dalšíma serepetičkama, protože ty byly jenom uprostřed a nahoře. Výhoda toho amfiteátru byla určitě v tom, že z jakýhokoliv místa v tom areálu bylo vidět na podium a bylo tam dost laviček, takže nebylo nutný hledat nějaký provizorní místa na sezení. A i s úklidem kelímků od piva to vymysleli dobře. Dali tam stánek s výkupem 1 kelímek za korunu. Pro jednotlivce to moc smysl nemělo, ale běhalo tam pár kluků, kteří je sbírali i za ostatní a během chvilky měli i metrový roury. Když si těch kluků všimli ostatní, tak jim ty kelímky kolikrát už i připravovali ke kraji, takže to měli docela snadný.

Nejdřív hráli Leaves' Eyes, tam nám ale půl hodiny propršelo, což mě docela mrzelo. Kdyby to byl alespoň snesitelnej déšť, ale tohle byly kapky jak hrachy a ještě do toho chvilku padaly kroupy. Schovali jsme se teda na tu chvíli do stánku s tričkama, kde jsme si předtim tři kupovali, já si tam vybrala jedno a taťka dvě. Přibližně když končil déšť tak končila i kapela, ale po dešti začaly bít hromy, to už samo o sobě byla pro mě nádhera, ale když jsem ještě zezdola slyšela tu vlnu nadšení po každým zaburácení hromu, tak se mi to líbilo ještě víc. Pak jsme si na půl ucha poslechli Citrony a užili jsme si Freedom Call. Po nich tam byla dlouhá pauza kapel, který v nás nevzbudily zájem, takže jsme se šli do začátku Sonaty usadit ven do hospody.

Tam jsme se podívali na hokej Rusko - Německo. A o přestávce jsme se aspoň podívali i na góly v zápase Švédsko - Česko. Výsledek už jsme znali, protože nám ten co uváděl kapely, hlásil každou změnu scóre. Po hokeji jsme tam ještě chvíli seděli, potkali jsme se tam se Sokolovákama a pak jsme se vrátili na Sonatu. Protože jsem měla chuť na langoš, tak jsem si jeden koupila, ale ten byl tak hnusnej, že jsem tu zbylou půlku vyhodila. Ale spravila jsem si chuť druhým langošem, kterej už jsme kupovali u osvědčenýho stánku, kterej stál hned naproti, ale nějak jsme si ho nevšimli. Pak přišla na řadu ještě vařená kukuřice a byla jsem s tím dnem naprosto spokojená. Po Sonatě jsme jeli domů, jednomu pasažerovi se nelíbil taťkovo styl řízení, když vystupoval, tak si stěžoval, že za celou cestu třikrát otevřel oči a pokaždý jsme jeli po levý straně. Ostatní byli v pohodě, nebo to aspoň tvrdili. O sobě ani nemluvim, protože jsem na jeho styl jízdy tak zvyklá, že i kdyby zajel do pangejtu, tak se ho akorát zeptám co blbne.

Domů jsme přijeli něco kolem druhý, nevim přesně a ve tři jsem šla spát - nejdřív jsem si musela umejt boty, protože tím deštěm se tam udělalo celkem slušný bláto.

A tady jsou některý písničky od Leaves' Eyes, Freedom Call a Sonaty Arcticy:

Leaves' Eyes
Freedom Call
Sonata Arctica
A pár momentek přímo z koncertu - trochu si i zablbli 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nika | Web | 28. května 2010 v 14:17 | Reagovat

tak to je paráda, docela bych tam klidně i jela s tebou :) hlavně že ses bavila, to já zase den předtim  :-D

2 Kelllyna | Web | 28. května 2010 v 14:53 | Reagovat

nádražákům nikdy nevěř XD
Mončy kámoška bydlí 50 metrů od zastávky a stejně pokaždý hlásí vlaky blbě XD
(a nebo taky je dramatička a dělá to schválně...)

3 Aňulka | Web | 25. července 2010 v 14:34 | Reagovat

Pukám tu závistí. Opravdu strašně moc!
Hned bych jela taky. Nejenže jsem se nedostala na Masters Of Rock, já se nedostala vůbec nikam. Doufám, že alespoň ten Tarjin koncert v říjnu!
Máš to super, že s tebou taťka jel. Můj je sice taky takový blázen do rocku a metalu, ale řekl mi, že volno nemá na to, aby se mnou lítal po festech, že na to jsou kámoši. Jenže ouha - problém. Já žádné kámoše, kteří poslouchají rock nebo metal nemám, takže se můžu jít klouzat...fakt jsem to oplakala :-|
Ale jsem ráda, že sis to užila, ten článek je super, ráda čtu takové zážitky a ty písničky - parádní!!!

4 Aňulka | Web | 25. července 2010 v 14:36 | Reagovat

A ještě něco - ti dva mladí se vstupem zadarmo:-D:-D To bylo luxusní:-D

5 Mujicek | 6. listopadu 2011 v 21:24 | Reagovat

Škoda

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama